Kaip išsirinkti kompresines pėdkelnes ar kojinaites?
Dažnas klausimas, kuris iškyla kiekvienai moteriai ar merginai. Kompresija, modelis ir dydis - tai pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos renkamos kompresinės pėdkelnės ar kojinaitės. Išsamiau apie šiuos kriterijus.

  • Kompresija (suspaudimas). Nurodoma dviem skaičiai (pvz. 15/18 mmHg) - didesnis skaičius rodo kompresiją gaminio apačioje, o mažesnis - gaminio viršuje. Matuojama (mmHG). Taip paskirstyta, tolygiai silpnėjanti kompresija,  užtikrina sklandžią kojų venų kraujotaką, padeda pumpuoti kraują iš apačios į viršų. Pagal ES standartus UNI ENV 12718, priklausomai nuo kompresijos stiprumo, gaminiai skirstomi į klases: (klasės pateiktos žemiau esančioje lentelėje). 


Profilaktinės  A kompresijos klasės ((10-14 mmHg) nuo 30 DEN iki 70 DEN pėdkelnės ar kojinės). Šios klasės kojinės ar pėdkelnės idealiai tinka kasdieniniam nešiojimui. Kraujagyslių gydytojai pataria ir kasdienai nešioti proilaktinės klasės pėdkelnes ar kojines. Tai itin svarbu ilgai stovimą ar sėdimą darbą dirbančioms moterims, nes joms dažniausiai vystosi kojų venų nepakankamumas. Šios kompresijos pėdkelnės tinka ankstyvuoju nėštumo periodu, kai yra silpnai išreikšti kojų tinimo, nuovargio, maudimo požymiai, ilgesnių kelionių metu.

Pirmos terapinės klasės ((15-21 mmHg) nuo 100 DEN iki 140 DEN pėdkelnės ar kojinės). Šios klasės pėdkelnės ar kojinės rekomenduojamos kai yra nedidelio laipsnio venų išsiplėtimas, kojų patinimas vakare, ilgų kelionių metu, kai nuolat jaučiamos pavargusios, skausmingos kojos. Taip pat jos tinka kojų venų ligų profilaktikai nėštumo periodu. Stipresnės kompresijos kojinės tinka po kitų kojų venų gydymo būdų ir net esant kojų sąnarių ligoms.

Jei venų ligų požymiai yra ryškūs, būtina kreiptis į gydytoją kraujagyslių chirurgą, kuris parinks dar didesnio spaudimo antros klasės ( 25 - 32 mmHg) kompresines kojines arba pasiūlys kitą gydymo metodą.

  • Modeliai. Geriausias modelio pasirinkimas, tai jūsų skonis :). Dažnai moterys ir merginos renkasi klasikines spalvas (juoda ar kūno spalvos), kurias lengva priderinti jau prie esamų suknelių ar kostiumėlių. Tačiau,  norint paįvairinti savo stilių ar tiesiog atrodyti žaismingai, verta rinktis ir raštuotas ar taškuotas arba kitų spalvų pėdkelnes ar kojines. Daugiau apie kompresinių pėdkelnių modelius čia.
  • Dydis. Pasirenkant tinkamą pėdkelnių ar kojinių dydį yra pateikiamos svorio ir ūgio santykių lentelė (pateiktos prie produktų aprašymo). 

Keletas bendrų patarimų renkantis kompresines pėdkelnes ar kojinaites:

  • Jeigu ūgio ir svorio santykis yra ties riba (tarp dviejų dydžių), rekomenduojama rinktis mažesnį.
  • Jeigu ūgis ir svoris patenka į skirtingų dydžių kategorijas, tada vadovaukitės rodikliu, pagal kurį reikalingas didesnis dydis. ( Pvz.: jeigu svoris 60 kg, ūgis 180 cm, rekomenduojama rinktis 4 (L) dydį.)
  • Nėščiosioms rekomenduojama vadovautis ūgiu ir svoriu iki nėštumo.
  • Sergantiems cukriniu diabetu rekomenduojama rinktis modelį su atvirais pirštais.
  • Visais atvejais, o ypač jei galūnės ištinusios arba figūra nestandartinė, rekomenduojama remtis ir apimčių lentele. Geriausia, kad matavimai būtų atlikti iš ryto, kai kojos mažiausiai patinusios.Daugiau apie SOLIDEA kompresines pėdkelnes ir kojinaites.

SOLIDEA gamintojui  pavyko sukurti produktus, kurie atitiktų aukščiausius medicininius reikalavimus. Šios pėdkelnės išoriškai nesiskiria nuo kasdieną nešiojamų elegantiškų kojinių ar pėdkelnių. SOLIDEA kompresinių  pėdkelnių išskirtiniai gydomieji poveikiai suderinti su puikia išvaizda. SOLIDEA asortimentas gausus įvairių modelių, spalvų bei įvairios kompresijos kojinių bei pėdkelnių. Todėl kiekviena moteris ar mergina , kuri rūpinasi savo kojomis, gali išsirinkti tinkamą produktą. Visos kojinės ir pėdkelnės gaminamos naudojant naujausias technologijas, todėl  jos ne tik gražiai atrodo, bet ir pasižymi tvirtumu, neišsitampo, nesmunka, yra minkštos, puikiai ventiliuojasi, o esant net ir aukštiems denjė (DEN) išlaiko peršviečiamumą. Visi  gaminiai turi bakteriostatines savybes, t.y. neleidžia ant audinio daugintis bakterijoms,  todėl  neatsiranda niežulys ar kiti odos dirginimo reiškiniai, nebūna nemalonaus kvapo.